Корисничка поддршка:
Македонски English

Ќе

Ќе
Ќе
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Мане Манушев

Достапност: На залиха
 

Се раѓа ново поетско име кое се истакнува со храброста и урбаноста да се создава Песна директно од под оџаите на велешката топилница, од над асфалтот кој зрачи со тешка опасност. Каква литературна реткост. Поезијата на младиот поет Манушев доаѓа како молскавица, жесток изблик на понорница на карпа. Со премногу вистина во стихот. Со крик на парадокост на реалноста низ поетската форма но современа и бескомпромисна.

ISBN: 978-608-4507-76-5
Повез: мека
Година на издавање: 2013
Број на страни: 64
Димензии на книгата 10x20
Едиција: Огнови, книга 9
Категорија: Поезија, Made in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: