Корисничка поддршка:
Македонски English

Шепотот на мислата во ноќта

Шепотот на мислата во ноќта
Шепотот на мислата во ноќта
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Зоре Џингова

Достапност: На залиха
 

„Поезија, јасна и разбирлива, читлива, наизглед разбранувана, но со вистинско естетско ниво и беспрекорна внатрешна кохезија, поезија која смирува и бранува во исто време“.

- Милка Тримчевска

 

„Читајќи ги стиховите на поетесата Зоре Џингова, чиниш нурнуваш во длабочините на тајната посакуваност на љубовта“.

- Кристина Башовска

 

 

ISBN: 978-608-243-066-9

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 64

Димензии на книгата: 12х20cm

Едиција: Огнови, книга 23

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: