Корисничка поддршка:
Македонски English

Мојот портрет

Мојот портрет
Мојот портрет
130 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Никола Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

„Никола Кујунџиски (1920, Пехчево - 1997, Куманово) - една несекојдневна личност на полето на уметноста, не само на овие наши простори, туку и пошироко. Во текот на целиот живот - освен прекрасни фотографии (над петстотини уметнички фотографии со седум самостојни изложби и десетина групни) создава и стихови, песни со различен тематски опсег, „своја, оригинална и оригинерна поезија“, како што соопштува во оваа своја втора објава (по првообјавената збирка Мојата роднокрајна природа).

 

ISBN: 978-608-4507-25-3

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 63

Димензии на книгата: 10х20

Едиција: Огнови, книга 3

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: