Корисничка поддршка:
Македонски English

Предмети

Предмети
Предмети
200 ден.
Категории: Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Марко Погачар

Достапност: На залиха
 

Оригинален наслов на книгата – Predmeti

Младиот Погачар е еден од најважните современи поети од Балканот, кој освен песни редовно објавува и музички критики, во кои често опфаќа македонски бендови. Продорните текстови на Погачар донесуваат слики чии глетки можат да однесат далеку. Неговите текстови ослободуваат неодречна сила.Книгата Предмети од критиката беше едногласно именувана како врвот на хрватската поезија во последните години.

ISBN: 978-608-4507-68-0
Повез: мека
Година на издавање: 2012
Количина: 10
Број на страни: 86
Димензии на книгата: 10х20
Едиција: Огнови, книга 7
Категорија: Поезија

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: