Корисничка поддршка:
Македонски English

За сите овие години

За сите овие години
За сите овие години
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Снежана Стојанова

Достапност: На залиха
 

Книгата За сите овие години е дебитантска нејзина поетска објава на Снежана Стојанова, поет од македонската дијаспора. Во делото се поместени четириесетина дела пишувани во различни периоди, во кои може да се прочита родокрајна поезија но и песни во чест на неповторливиот глас на Тоше Проески.

 

ISBN: 978-608-4507-41-3

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 48

Димензии на книгата: 10х20

Едиција: Огнови, книга 5

Категорија: Поезија, Made in Macedoniа

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: