Корисничка поддршка:
Македонски English

Палиндром со две н

Палиндром со две н
Палиндром со две н
Распродадено
150 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Ѓоко Здравески

Достапност: Распродадено
 

Прекрасна збирка, нешто како обнова на едноставниот, а длабок спој на љубовта и поезијата на македонски. Тематската оригиналност и свежина, композициската конзистентност, поетичката самосвест и јазично-стилската доследност нè уверуваат дека излегувањето од печат на дебитанскиот поетски ракопис на Ѓоко Здравески е значаен влог за стапувањето на најновата македонска поетска генерација на книжевната сцена. Една од ретките поетски книги која само на денот на промоцијата се продаде во сто примероци.

 

ISBN: 978-608-4507-31-4

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 48

Димензии на книгата: 10х20

Едиција: Огнови, книга 4

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: