Корисничка поддршка:
Македонски English

Армада

Армада
Армада
200 ден.
Категории: Авантури  Еротика  Општество  БРАНОВИ 
Автор: Жоао Жилберто Нол

Достапност: На залиха
 

Жоао Жилберто Нол претставува лик кој талка во главниот град на една измислена држава од Латинска Америка. Се подразбира дека земјата е пародија на Бразил, нејзиното општество и обичаи. Ликот шета во различни делови на градот: река, море, театар, хотел. На сите овие локации се прикажани различни видови на луѓе и нивни реакции, додека читателот доживува широк спектар на сензации. Критичарите оценија дека „Армада“ е едно од најважните дела на современата бразилска книжевност“.

 

Романот е добитник на наградата Жабути во 1994 за роман на годината.

 

ISBN: 978-608-243-058-4

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 112

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Марија Ристовска

Едиција: Бранови, книга 72

Категорија: Авантура, Еротика, Општество

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: