Корисничка поддршка:
Македонски English

Лавиринтот: Лек за смртта

Лавиринтот: Лек за смртта
Лавиринтот: Лек за смртта
Автор: Џејмс Дашнер

Достапност: На залиха
 

Се гледа крајот.

ЗЛОПАК му одзеде на Томас сè: животот, сеќавањата, како и единствените пријатели што ги има – Лединарите. Останува уште еден последен тест. Да се открие лек што ќе го спаси светот.

Дали некој ќе преживее?

Она што ЗЛОПАК не го знае е дека Томас памети повеќе одошто тие мислат. А тоа е доволно за да не им верува на ниту еден збор.

Вистината ќе биде ужасувачка.

Томас го победи Лавиринтот. Побегна од Пустошот. Сè стави на коцка за да ги спаси своите пријатели. Но само вистината може да стави крај на сето тоа.

Времето на лагите е завршено.

 

Автор: Џејмс Дашнер / Јames Dashner

Наслов на оригиналот: The Death Cure

ISBN: 978-608-243-241-0

Број на страници: 304

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 176

Категории: (Научна) фантастика, Тинејџери, Филмувани

Година на издавање: 2017

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: