Корисничка поддршка:
Македонски English

Лавиринтот: Бегство низ Пустошот

Лавиринтот: Бегство низ Пустошот
Лавиринтот: Бегство низ Пустошот
Автор: Џејмс Дашнер

Достапност: На залиха
 

#1 БЕСТСЕЛЕР НА „ЊУЈОРК ТАЈМС“

 

Решавањето на Лавиринтот требаше да биде крајот.

 

Томас беше сигурен дека бегството ќе значи слобода за Лединарите. Но ЗЛОПАК уште не завршил со нив. Почнува фаза 2. Пустошот.

Нема правила. Нема помош. Или ќе успеат или ќе умрат.

 

Томас и другарите имаат две недели да го поминат Пустошот – пеплосаниот дел од планетата. А ЗЛОПАК ќе постави нови променливи пречки што треба да ги спречат во намерата.

 

Пријателството ќе биде ставено на тест. Лојалноста ќе доживее предавство. Ништо не е како претходно.

Веќе постојат некои други. Нивниот опстанок зависи од уништувањето на Лединарите – а тие се решени да успеат.

 

 

Автор: Џејмс Дашнер / Јames Dashner

Наслов на оригиналот: The Scorch Trials

ISBN: 978-608-243-206-9

Број на страници: 336

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 164

Категории: (Научна) фантастика, Тинејџери

Година на издавање: 2017

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: