Корисничка поддршка:
Македонски English

Лавиринтот: Невозможно бегство

Лавиринтот: Невозможно бегство
Лавиринтот: Невозможно бегство
Автор: Џејмс Дашнер

Достапност: На залиха
 

#1 БЕСТСЕЛЕР НА „ЊУЈОРК ТАЈМС“

Ако не си исплашен, тогаш не си човек.

Томас се буди во мрачен лифт. Паметењето му е избришано. Се сеќава единствено на своето име. Кога вратите се отвораат, го заслепува светлина и открива дека е опкружен со група момчиња, кои, исто така, не се сеќаваат кои се, ниту како стигнале таму.

Добре дојде на Ледината.

Зад високите камења околу целата Ледина се простира Лавиринтот, кој постојано се менува. Тоа е единствениот излез оттаму, но никој досега не го минал жив.

Сè ќе се промени.

А потоа, пристигнува една девојка. Првата девојка што некогаш стапнала на Ледината. Девојка со застрашувачка порака.

Сети се. Спаси се. Бегај.

Футуристичката антиутопија „Лавиринтот: Невозможно бегство“ е прва книга од серијалот на Дашнер, сметана за современа класика, по која е снимен и истоимениот филм од 2014 година.

 

„Обожавателите ја опишуваат како комбинација од Господарот на мувите, Игри на гладот и Изгубени.“

EW.com

 

Автор: Џејмс Дашнер / Јames Dashner

Наслов на оригиналот: The Maze Runner

ISBN: 978-608-243-179-6

Број на страници: 320

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 150

Категории: (Научна) фантастика, Тинејџери

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: