Корисничка поддршка:
Македонски English

Домот во кој...

Домот во кој...
Домот во кој...
Автор: Маријам Петросјан

Достапност: На залиха
 

Едно момче ќе биде одведено во дом за деца со посебни потреби. Наеднаш пред него ќе се отвори сосем нов свет со сопствени ликови и со правила на однесување, толку различни од „обичниот“ свет. Децата се доведени таму од своите родители и заборавени. Сепак, нивната детска фантазија и игри не може никој да им ги одземе. Сите тие имаат впечатливи прекари и карактери. Не сме сигурни дали Лорд навистина потекнува од благородничко семејство, но Слепиот навистина е слеп, а Сфинга е мудар. Тутунот не е лошо дете, но сака да заработи на туѓа сметка. А тука е и таинствената појава на детето со име Македонски.

Домот е многу повеќе од дом за деца со посебни потреби, тоа е еден засебен универзум, а штитениците на домот не се лица со посебни потреби – не, тоа се лица со посебни можности!

 

„Петросјан им докажува на читателите дека постои магија во нивните животи“.

Експерт

 

Автор: Маријам Петросјан / Мариáм Петросян

Наслов на оригиналот: Дом в котором…

ISBN: 978-608-243-165-9

Број на страници: 848

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 141

Категории: (Научна) фантастика, Авантуристички

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: