Корисничка поддршка:
Македонски English

Долкиската архива

Долкиската архива
Долкиската архива
Распродадено
Автор: Флан O’Брајан

Достапност: Распродадено
 

Приказна за обидите на богословот и луд научник Де Селби да го уништи светот со тоа што ќе го отстрани сиот кислород од атмосферата. Тој ја истражува теоријата на релативитетот и создава еден вид временска машина, која ја користи за да го направи својот алкохол постар и поквалитетен. Само бедниот државен службеник Мајкл Шонеси и Џејмс Џојс – кој е жив и здрав и работи како шанкер во ближното приморско гратче Скерис – може да му застанат на патот на неповторливиот Де Селби.

Комично-филозофски роман со култен статус!

 

„Најдобриот хумористичен автор на кој можам да се сетам“.

С. Џ. Перелман

 

Автор: Флан О’Брајан / Flann O’Brien

Наслов на оригиналот: The Dalkey Archive

ISBN: 978-608-243-081-2

Број на страници: 208

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 102

Категории: Научна фантастика, Хумор, Духовност

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: