Корисничка поддршка:
Македонски English

Волчја доба

Волчја доба
Волчја доба
Распродадено
500 ден.
Категории: (Научна) фантастика  Хорор  БРАНОВИ 
Автор: Андрус Б. Тапинас

Достапност: Распродадено
 

Романот е дел од идна серија книги сместени пред Втората светска војна во Источна Европа, испреплетени со натприродни елементи во рамките на вообичаените тензии помеѓу етничките групи и империи, особено на Германците и Русите. Во сценариото кое се врти околу тајниот еврејски заговор да ги контролираат настаните во светот, Тапинас претставува високотехнолошки, поствикторијански Вилнус поврзан со Прага преку суштествата голем и нивните магови. Градот Вилнус е запоседнат од Козаците и од Прусите, и е под закана на еден бионички, железен волк.

 

Волчја доба е првата „стимпанк“ книга во Литванија, која 20 недели се наоѓала во топ-10 бестселери.

 

ISBN: 978-608-243-061-4

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 514

Димензии на книгата: 13x20

Превод: Елизабета Божиноска

Едиција: Бранови, книга 83

Категорија: (Научна) фантастика, Хорор

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: