Корисничка поддршка:
Македонски English

Ljubim knjigo

Ljubim knjigo
Ljubim knjigo
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Оригинален наслов на книгата Сакам книга

Прекрасен избор од богатото творештвото на еден од најреномираните писатели за деца во Македонија, во превод на словенечки јазик. Топли раскази, песни, сказни и драматизации во кои ќе ужива секое дете од предучилишна и рана училишна возраст. Објавена во Библиотеката „Мозаик“, под уредништво на Вилма Венковска-Милчев, директор на Образовната програма при невладината организација Потрага по заедничка основа. Сакам книга е словенечкиот, односно десеттиот, дел од масивниот издавачки проект со наслов „1 книга - 21 јазик“.

ISBN: 978-608-4507-09-3
Цена: 150
Повез: мека
Година на издавање: 2009
Количина: 11
Број на страни: 48
Димензии на книгата 17x25
Jазик: словенечки
Едиција: Мозаик, книга 8
Категорија: Книги за деца, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: