Корисничка поддршка:
Македонски English

13

13
13
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Раскази  ДАМАР 
Автор: Жарко Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Книгата 13 е скапоцена збирка од 15 раскази. Секое дело е ново изненадување. Високиот квалитет на расказите е потврден со тоа што половинта се наградени на литературни конкурси, а другата половина се избрани во голем број антологии во светот и во Македонија.

 

ISBN: 978-608-4507-22-2

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 144

Димензии на книгата: 13х20

Едиција: Дамар, книга 8

Категорија: Раскази, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: