Корисничка поддршка:
Македонски English

Mangava lil

Mangava lil
Mangava lil
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Прекрасен избор од богатото творештвото на еден од најреномираните писатели за деца во Македонија, во превод на ромски јазик. Топли раскази, песни, сказни и драматизации во кои ќе ужива секое дете од предучилишна и рана училишна возраст. Објавена во Библиотеката „Мозаик“, под уредништво на Вилма Венковска-Милчев, директор на Образовната програма при невладината организација Потрага по заедничка основа. Сакам книга е ромскиот, односно петтиот, дел од масивниот издавачки проект со наслов „1 книга - 21 јазик“.

 

ISBN: 9989-2603-7-0

Повез: мека

Година на издавање: 2006

Број на страни: 48

Димензии на книгата: 17x25

Jазик: ромски

Едиција: Мозаик, книга 5

Категорија: 1 книга – 21 јазик, Книги за деца, Мade in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: