Корисничка поддршка:
Македонски English

Љубов низ солзи

Љубов низ солзи
Љубов низ солзи
Распродадено
200 ден.
Категории: Љубов  Made in Macedonia  ДАМАР  Семејни 
Автор: Вера Лилчиќ

Достапност: Распродадено
 

Животот на едно мало дете ќе згасне во сообраќајна несреќа поради невниманието на неговите родители, кои своите конфликти и расправии секогаш ќе ги ставаат пред својот син. Некаде во истиот град, една млада самохрана мајка ќе се бори да излезе накрај меѓу обврските што ги има работејќи како келнерка и желбата своето дете да го израсне во љубов и грижа. Во исто време, една осумнаесетгодишна девојка, отфрлена од семејството и од околината, ќе го остави своето тукушто родено бебе на клупа во паркот и ќе си го одземе животот. Сите овие трагични приказни ќе ги поврзе една голема љубов, нов зрак надеж во суровата игра на судбината.

Романот „Љубов низ солзи“ зборува за храброста на жените, за безрезервната љубов на мајките, за важноста на поддршката и разбирањето во рамките на семејството. 

 

Автор: Вера Лилчиќ

ISBN: 978-608-243-249-6

Број на страници: 172

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Дамар, книга 29

Категории: Семејни, Љубовни, Made in Macedonia

Година на издавање: 2017

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: