Корисничка поддршка:
Македонски English

Нема друга

Нема друга
Нема друга
400 ден.
Категории: Љубов  Хумор  БРАНОВИ 
Автор: Јела Кречич

Достапност: На залиха
 

Оригинална и комична приказна за сложените човекови односи во современите времиња. По разделбата со долгогодишната девојка, Матјаж паѓа во тешка депресија. Но, по некое време, донесува одлука дека патот до нејзиното срце води преку друга врска. Односно врски. Но планот излегува позамрсен од тоа што очекувал. Тој тргнува на одисеја од „мувања“ на една вечер со редица девојки по познати места во Љубљана, но и од поранешна Југославија. Средбите и жените се најразлични, но Матјаж секогаш доаѓа до истиот заклучок: дека нема друга како бившата. Кречич создала метафора на љубовта во денешното општество, но и урнек на прикриен женомразец типичен за новиот милениум, кој ни го ставила на тацна.

 

 

„Допадлив и по малку тескобен роман за вербата во љубовта во современото општество“.

Букла

 

 

Автор: Јела Кречич / Jela Krečič

Наслов на оригиналот: Ni druge

ISBN: 978-608-243-201-4

Број на страници: 368

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 163

Категории: Хумор, Љубов

Година на издавање: 2017

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: