Корисничка поддршка:
Македонски English

Spectator (VII издание)

Spectator (VII издание)
Spectator (VII издание)
Распродадено
Автор: Жарко Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

„Набљудувам.

Патувам и го набљудувам светот.

Патувам низ светот за да ги набљудувам луѓето.

Нивната љубов, патувам низ нивната љубов, воздишки, тага и разделби, нивните радост и возбуди.

А дома сум.

Го читам Spectator, го читам Жарко Кујунџиски.

И треба да кажам нешто за книгата.

Јас не сум книжевен теоретичар. Кога пишувам сум писател, кога читам сум читател. Но, кога зачекорив во светот на Spectator, станав нешто трето, станав читател кој во себе раѓа писател, затоа што читав и сонував свет што и јас сакам да го надградувам. Затоа што Spectator секојдневието го прави волшебно и ти дава можност и ти како читател да се искреираш во книгата. Да се бараш себе, својата љубов, онаа што завршила, онаа што наскоро ќе се роди.

Ако никогаш не ви паднало на ум како изгледа ДНК на љубовта Spectator ви ја нуди таа лекција. Тука ќе ја најдете биологијата на човечката љубов, хемијата на еротиката, физиката на страста.

Затоа доста читате што јас сум нашол читајќи го Spectator. Седнете и читајте го Spectator. Знам дека ќе го најдете тоа што ви е потребно.“

- Александар Русјаков

ISBN: 978-608-243-095-9

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 144

Димензии на книгата: 13х20

Едиција: Вестибул, книга 7

Категорија: Љубов, Европска приказна, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: