Корисничка поддршка:
Македонски English

Мртва ладна

Мртва ладна
Мртва ладна
350 ден.
Категории: Крими  Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Луиз Пени

Достапност: На залиха
 

#2 АРМАНД ГАМАШ

Во бајковитото село Три Пајнс во Квебек, додека селаните се подготвуваат за Божиќ, некој се подготвува за убиство. Главниот инспектор Арманд Гамаш е повикан да ја истражи причината за грозната и необична смрт на една жена. Не му треба многу време да сфати дека госпоѓата Сиси де Поатје не била омилена. Но, и покрај тоа што сите ја мразеле – меѓу кои и нејзиниот сопруг, љубовникот и ќерката – како е возможно никој да не види како се измачува од електричен удар среде подмрзнатото езеро? Инспекторот длабоко копа во случајот за да дознае каде лежи вистината. Набргу сфаќа дека и тој си создава непријатели. Со доаѓањето на страшните зимски ветришта, надоаѓа нешто уште пострашно. Во следните денови уште два смртни случаи ќе се најдат пред брилијантниот детектив Арманд Гамаш, легенда од рангот на Херкул Поаро и Шерлок Холмс! 

 

Автор: Луиз Пени / Louise Penny

Наслов на оригиналот: А Fatal Grace

ISBN: 978-608-243-305-9

Број на страници: 360

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 206

Категории: Трилери, Крими

Година на издавање: 2018

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: