Корисничка поддршка:
Македонски English

И од пиле млеко

И од пиле млеко
И од пиле млеко
Распродадено
300 ден.
Категории: Книги за деца  Made in Macedonia  СИНЧЕЦ 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Издание какво што досега не е публикувано кај ниту еден издавач во Република Македонија, а можеби и во пошироките простори на книгоиздавачката продукција. Благодарение на сестраноста на Авторот, кој пишува дела од сите литературни родови, и речиси од сите литературни видови во оваа збирка се содржани, всушност, седум мали книги: книга со раскази, книга со песни, книга сказни, книга со басни, книга со гатанки, книга со пиеси и книга со краткозборки (прашанки-досетки, брзозборки, скривалки-дополнувалки и афоризми- пораки). Лесен и спонтан начин децата преку игра и читање да ги совладуваат различните форми на книжевноста и да ги совладуваат вештините на интеракција и основно логичко мислење.

 

ISBN: 978-9989-2662-2-5

Повез: мека

Година на издавање: 2007

Број на страни: 192

Димензии на книгата: 17x24 cm

Едиција: Синчец, книга 3

Категорија: Книги за деца, Мade in Macedonia 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: