Корисничка поддршка:
Македонски English

Бисера и Филип

Бисера и Филип
Бисера и Филип
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: На залиха
 

Прекрасни раскасчиња (вистински бисерчиња!) за едно братче по име Филип и за неговата помала сестричка Бисера. Авторот Саво Костадиновски, како на свои најмили, во овие прозни минијатури ја преточил својата неизмерна љубов, но и творечката надареност и вдахновеност... И уште нешто: книгава е објавена двојазично – на македонски и на германски јазик, и како таква може да се прифати и како лектира за оние што го учат или сакаат да го научат овој значаен светски јазик.

 

Автор: Саво Костадиновски

ISBN: 978-608-243-124-6

Број на страници: 114

Димензии: 14x21

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Моите први книги, книга 20

Категории: Книги за деца, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: