Корисничка поддршка:
Македонски English

Happy роденден

Happy роденден
Happy роденден
300 ден.
Категории: Книги за деца  Made in Macedonia  СИНЧЕЦ 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Пред нас е ракописот со необичен наслов и содржина, Happy роденден, од нашиот мошне продуктивен писател, челник со бројот на објавените книги во Македонија. Сите четириесетина раскази вклучени во ова дело имаат басновидна и бајковидна содржина. Роденденските сказни и приказни во формат на книга се најубавиот роденденски подарок.

 

ISBN: 978-608-243-013-3

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 144

Димензии на книгата: 17x24cm

Едиција: Синчец, книга 10

Категорија: Книги за деца, Мade in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: