Корисничка поддршка:
Македонски English

И строфите растат

И строфите растат
И строфите растат
200 ден.
Категории: Книги за деца  Made in Macedonia  СИНЧЕЦ 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Најновата, 110 по ред објавена книга на Александар Кујунџиски, донесува песни наменети за децата од I-VI oдделние во основните училишта. И строфите растат содржи 32 песни кои буквално имаат „строфи кои растат“, исто како што растат и самите читатели на литературата за деца. (Првите четири песни се со по една строфа, а последните две со 15 строфи). Од сите нив зрачи содржина осветлена со мисли и пораки што се помнат и траат, а при тоа разведруваат, опуштаат, насмејуваат, забавуваат...

 

ISBN: 978-608-243-000-3

Повез: мека

Година на издавање: 2013

Број на страни: 74

Димензии на книгата: 14,5x20,5cm

Едиција: Синчец, книга 9

Категорија: Книги за деца, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: