Корисничка поддршка:
Македонски English

Шафран жолта

Шафран жолта
Шафран жолта
Распродадено
320 ден.
Категории: Еротика  За подарок  БРАНОВИ 
Автор: Инџи Арал

Достапност: Распродадено
 

Специјалист за инвестиции кој напредува уште на млади години; криумчарка на археолошки предмети; образована колгерла. Инџи Арал раскажува за вкрстувањето на личните патишта на овие луѓе. На почетокот од новиот милениум сите тројца се погодени од општествените и од културните превирања. Од една страна, многу пари, луксузен живот, секаков вид на уживање, од друга страна валкани, гнили вредности, незадоволство, систем на експлоатација и дегенерирана сексуалност.

 

Шафран жолта е авантурата на младата популација во триесеттите, чиј број од ден на ден се зголемува, кои, додека трчаат по пари и по моќ се оддалечуваат од својот идентитет, од надежите и прво ја губат љубовта и вербата во иднината а потоа и - душата... Роман за денешното време кој нема лесно да го заборавите.

 

ISBN: 978-608-243-057-7

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 336

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Тулај Сејфула

Едиција: Бранови, книга 75

Категорија: Еротика, За подарок

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: