Корисничка поддршка:
Македонски English

Повторно дома

Повторно дома
Повторно дома
Распродадено
Автор: Анти Тури

Достапност: Распродадено
 

Еден човек се враќа во родниот крај откако долго време поминал на Флорида. Причините поради кои Ерки отишол во Америка пред десетина години се поврзани со тежок финансиски криминал и сега тој се враќа да си го земе она што смета дека е негово – местото во општеството и жената. Меѓутоа, нештата не се одвиваат според неговиот план. Како беше, домашниот и надворешниот есап се разликуваат. Сопругата има син од друг човек, а има нешта кои не можат да се купат со пари. Гастербајтерот влегува во директен конфликт со многу од локалните граѓани.

Повторно дома е добитник на наградата „Финландија“ во 1997 година.

 

ISBN: 978-608-4507-87-1

Повез: мека

Година на издавање: 2013

Број на страни: 288

Димензии на книгата: 13x20

Едиција: Бранови, книга 20

Категорија: Авантури, Крими, За подарок, Филмувани книги

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: