Корисничка поддршка:
Македонски English

Next

Next
Next
Распродадено
200 ден.
Категории: Есеи  Хумор  ГРОМОВИ 
Автор: Алесандро Барико

Достапност: Распродадено
 

„Зошто се одржува Г-8? Зошто осум славни водачи кои би можеле сосем спокојно да е состанат преку видео-конференција или да се соберат незабележано на некој имот во Конетикат, така дефилираат, принудувајќи цел еден град да се мобилизира? Затоа што се будали? Не, затоа што се реклама“. На ваков начин размислува Барико во своите фасцинантни есеи околу глобализацијата и иднината која доаѓа. Стилот на книгата е впечатлив како откопчан шлиц.

ISBN: 978-608-4507-29-1
Повез: мека
Година на издавање: 2010
Број на страни: 112
Димензии на книгата 10x15
Едиција: Громови, книга 1
Категорија: Есеи, Хумор

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: