Корисничка поддршка:
Македонски English

Најкраткото долго

Најкраткото долго
Најкраткото долго
290 ден.
Категории: Есеи  Made in Macedonia  ГРОМОВИ 
Автор: Жарко Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Колку долго е краткото. Колку кратко е доволно долго. Дали постои долго што е уште кратко. Колку кратко е најкраткото долго. Кујунџиски го испитува прашањето на краткоста т.е. должината, не само во литературата, туку и во сè друго што нè опкружува, социјалните мрежи, тв-шоута, фармацијата, техниката, Интернетот. 

ISBN: 978-608-4507-64-2
Повез: мека
Година на издавање: 2012
Број на страни: 301
Димензии на книгата 10x15
Едиција: Громови, книга 2
Категорија: Есеи, Made in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: