Корисничка поддршка:
Македонски English

Гранична држава

Гранична држава
Гранична држава
200 ден.
Категории: Еротика  Општество  БРАНОВИ 
Автор: Тону Онепалу

Достапност: На залиха
 

Еден човек е уловен во канџите на Западната претераност, емотивно осатен свет во кој „сите земји станаа имагинарна пустина во која луѓето се номади кои талкаат од едно искуство до друго“. Книжевната сензација од 1993 година, досега објавена на десетина јазици.

 

ISBN: 978-608-243-016-4

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 112

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Николче Мицкоски

Едиција: Бранови, книга 46

Категорија: Општество, Еротика

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: