Корисничка поддршка:
Македонски English

Нож и пердув

Нож и пердув
Нож и пердув
Распродадено
200 ден.
Категории: Авантури  Еротика  Made in Macedonia  ДАМАР 
Автор: Димитри Соле Љубин

Достапност: Распродадено
 

Љубовта во овој роман „вреска“ од секоја негова страница. Оваа книга е таква. Подарок за душа. А не ви е ни роденден. Го спојува прозниот и поетскиот дискурс, што му дава карактеристичен белег на раскажувањето и на водењето на приказната. Во книгоиздателството Антолог ова е една од најпродаваните книги од млад, харизматичен автори.

 

ISBN: 978-608-4507-27-7

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 128

Димензии на книгата: 13х20

Едиција: Дамар, книга 9

Категорија: Еротика, Авантури, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: