Корисничка поддршка:
Македонски English

Крајот на приказната

Крајот на приказната
Крајот на приказната
200 ден.
Категории: Експеримент  Општество  БРАНОВИ 
Автор: Лилијана Екер

Достапност: На залиха
 

Ова е приказна на две жени: револуционерна милитантка која се постава во служба на каузатата и една надежна писателка која има намера да ја испише кошмарната стварност на својата генерација. Оваа книга е синоним на жената како бунтовник. Од една страна е жената-борец која реално и ангажирано оди наспроти системот и политиките на својата држава, а на друга страна жена-творец која од историјата на своето време и од приказните на своите претходници, го крева гласот на борба против неправдите.

 

ISBN: 978-608-243-032-4

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 192

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Марија Ристовска

Едиција: Бранови, книга 65

Категорија: Експеримент, Општество

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: