Корисничка поддршка:
Македонски English

Енциклопедија на руската душа

Енциклопедија на руската душа
Енциклопедија на руската душа
Автор: Виктор Ерофеев

Достапност: На залиха
 

Какви психолошки трауми предизвикал распадот на Советскиот Сојуз. Немир, дигресија, пороци, лаги, дивеат во годините на транзиција. Толку пластично се опишани состојбите кои во одреден период се случија во цел Источен Блок, што се паметат засекогаш. Кога за истите уште пишува можеби најскандалозниот постмодернист, тогаш може да сфатите каква жестока книга имате пред себе. Енциклопедија на руската душа може да предизвика восхит и непријатна одбивност. Со неа може целосно да се согласите но може и да ја негирате со негодување. Но оваа книга никого нема да остави рамнодушен.

 

ISBN: 978-608-4507-30-7

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 208

Димензии на книгата: 13х20

Едиција: Бранови, книга 6

Категорија: Општество, Историја, Експеримент, Психологија

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: