Корисничка поддршка:
Македонски English

Центурија

Центурија
Центурија
340 ден.
Категории: Експеримент  Хумор  Раскази  БРАНОВИ 
Автор: Џорџо Манганели

Достапност: На залиха
 

Дали може да си претставите книга составена од 100 романи, а секој „роман“ да биде долг само две страници. Тоа го постигнал Манганели со овие лежерни, комични, шармантни, луцидни приказни кои нè пренесуваат во светот на стотици фасцинантни ликови. Книгата е еден од најоригиналните експерименти во литературата, забавна и провокативна, елегантна  и сугестивна. Центурија ја има добиено и високата италијанска награда Вијареџо.

 

ISBN: 978-608-4507-70-3

Повез: мека

Година на издавање: 2012

Број на страни: 288

Димензии на книгата: 13х20

Едиција: Бранови, книга 10

Категорија: Експеримент, Раскази, Хумор

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: