Корисничка поддршка:
Македонски English

Вештерката и дождот

Вештерката и дождот
Вештерката и дождот
Распродадено
300 ден.
Категории: Вер(б)а  Еротика  Љубов  БРАНОВИ 
Автор: Јурга Иванаускаите

Достапност: Распродадено
 

Забранет роман во Литванија, кој стана европски бестселер! Трите приказни водат во различни периоди од историјата. Една жена е спалена како вештерка во средниот век. Една современа интелектуалка е заљубена во католички свештеник. А љубовта на Марија Магдалена кон Исус Христос е прикажана од полнокрвен женски агол... Ова е најпродаваната книга во Литванија на сите времиња, а била и бестселер во Германија. Власта ја прогласила за шунд и порнографија, па се продавала само во секс-шопови. Авторката неколку пати била приведена и малтретирана од полицијата, по што била принудена да ја напушти својата држава.

 

„Авторката се наоѓа на тронот како најистакната и најчитана литванска писателка“.

Хауард Џарвис

 

Автор: Јурга Иванаускаите / Jurga Ivanauskaitė

Наслов на оригиналот: Ragana ir lietus

ISBN: 978-608-243-127-7

Број на страници: 288

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 120

Категории: Вер(б)а, Љубов, Еротика

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: