Корисничка поддршка:
Македонски English

Грешни уживања

Грешни уживања
Грешни уживања
Распродадено
200 ден.
Категории: Вер(б)а  Хумор  БРАНОВИ 
Автор: Јежи Пилх

Достапност: Распродадено
 

Ветеринарот Павел Кохутек е познат како женкар што постојано е во потрага по жени пред кои лесно „сее“ емоции. Најпосле, една од нив (Јустина) го сфаќа сериозно и се појавува сосе своите куфери во неговиот дом на село. Не знаејќи што да стори, Кохутек ја носи на таванот на една напуштена месарница, обидувајќи се да ја скрие од својата прекрасна и образована жена, нивното дете, родителите, бабата и од другите сограѓани. Таму ѝ носи храна и вода, но тешко му оди долго време да ја држи „сегашната швалерка“ скриена. Фрустрирана од оваа ситуација, Јустина го напушта таванот и се појавува пред семејството додека вечераат...

 

„Ептен забавно!“

Њујорк тајмс

 

Автор: Јежи Пилх / Jerzy Pilch

Наслов на оригиналот: Inne rozkosze

ISBN: 978-608-243-117-8

Број на страници: 118

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 107

Категории: Хумор, Духовност

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: