Корисничка поддршка:
Македонски English

Светулки од мониста

Светулки од мониста
Светулки од мониста
290 ден.
Категории: Антологии  Книги за деца  СИНЧЕЦ 
Автор: Ванѓа Михајлова - Штерјова

Достапност: На залиха
 

Антологија на современата литература за деца од Молдавија на два јазик, македонски и аромански. Во Антологијата се вклучени исклучително нежни и виртуозно напишани дела од 40 писатели за деца кои досега не биле преведени во Македонија.

 

ISBN: 978-608-4507-69-7

Повез: мека

Година на издавање: 2012

Број на страни: 327

Димензии на книгата: 15х20

Jазик: македонски, влашки

Едиција: Синчец, книга 8

Категорија: Книги за деца, Антологии

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: