Корисничка поддршка:
Македонски English

Дај две, љубовни!

Дај две, љубовни!
Дај две, љубовни!
Распродадено
250 ден.
Категории: Антологии  Љубов  БЕСМРТНИ МИСЛИ 

Достапност: Распродадено
 

„Дај две, љубовни!“ е избор од најубавата љубовна поезија од европски автори, од најстари времиња до денес. Изборот го направија четириесетина македонски и странски писатели специјално за оваа пригода. Овие познати поети, раскажувачи, есеисти, романсиери, преведувачи, во овој проект имаа можност да одберат по две омилени песни во стих или во проза. Темата беше најблагородната, љубовта. Преку оваа антологија во раце ќе ги имате најромантичните и омилени песни на многу генерации, како „Бисера“ на Константин Миладинов, „Барбара“ на Жак Превер, „Не давај се Инес“ на Арсен Дедиќ, „Газела за очајната љубов“ на Лорка, „На една минувачка“ од Шарл Бодлер...

Автор: група автори

ISBN: 978-608-243-119-2

Број на страници: 130

Димензии: 12x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бесмртни мисли, книга 7

Категории: Љубов, Антологии

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: