Корисничка поддршка:
Македонски English

Веков е тркало

Веков е тркало
Веков е тркало
Распродадено

Достапност: Распродадено
 

Антолог тим

Секогаш кога имаме желба да подариме книга, себеси и на блиските, во потрага сме по Книга со големо К, која истовремено ќе биде топла и мудра, восхитувачка и лесна. Прекрасната антологија на изреки, крилатици, максими, афоризми, мудри, поучни и духовити мисли од познати и непознати личности е вистинска Книга со големо К. Веков е тркало е одблесок на минатото, сегашноста,  на иднината. Таа е Божилак, сплетен од тајните на светот, изговорени но и напишани, слушнати но и запишани во минатите три илјади години од човештвото. Големо дело на големи луѓе.
 

ISBN: 9989-9926-6-5
Повез: мека
Година на издавање: 2009
Број на страни: 254
Димензии на книгата 17x25
Едиција: Бесмртни мисли, книга 2
Категорија: Антологија, Философија

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: