Корисничка поддршка:
Македонски English

Јас имам сон

Јас имам сон
Јас имам сон
615 ден.
Категории: Антологии  Општество  БЕСМРТНИ МИСЛИ 
Автор: Жарко Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Жарко Кујунџиски (приредувач)

Врвните 55 говори говори на сите времиња од светот и од Македонија собрани ексклузивно на едно место, со кратки објаснувања за истите на 304 страници. Конечно дело кое ги обединува на едно место − Че Гевара и империјалистите, Хитлер и Евреите, Британците и Ирците, демократите и комунистите, Црвенковски и Груевски.

Џузепе Гарибалди ги храбри своите војници дека се достојни на македонската фаланга. Првата жена која гласала осудена на сто долари казна, како Хитлер го правдал пред Рајхстагот нападот на Полска, вербалната револуција на Че Гевара, Вудроу Вилсон во 1918 повикал на независна Македонија, Клинтон се кае пред Хилари за Левински, говорот на Хрушчов против Сталин со кој го занемел цел СССР, Ченто и Брашнаров за самостојна и обединета Македонија.

ISBN: 978-608-4507-28-4
Повез: мека
Година на издавање: 2010
Број на страни: 298
Димензии на книгата 17x24
Едиција: Бесмртни мисли, книга 6
Категорија: Антологија, Општество

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: