Корисничка поддршка:
Македонски English

Автобиографија

Автобиографија
Автобиографија
Распродадено
250 ден.
Категории: Авто-биографии  А. 
Автор: Чарлс Дарвин

Достапност: Распродадено
 

Aвтобиографијата на Чарлс Дарвин, во редакција на неговиот син Францис Дарвин, е издадена во чест на 200 години од неговото раѓање. На стотина страници, Дарвин прави скен на најзначајните места од својот животопис. Книгата открива бројни интересни и скокотливи податоци за еден од највлијателните и најнапаѓаните научници на сите времиња.

Во анкетата „100 најголеми Британци” спроведена пред некоја година, од страна на телевизискиот канал BBC, Дарвин „го освојува” четвртото место. 

ISBN: 978-9989-2662-6-3
Повез: мека
Година на издавање: 2008
Број на страни: 112
Димензии на книгата: 14х18
Едиција: А, книга 1
Категорија: (Авто)биографии

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: