Корисничка поддршка:
Македонски English

Инспирирај се за промени

Инспирирај се за промени
Инспирирај се за промени
Автор: Мила Виклео

Достапност: На залиха
 

„Секој има своја приказна. Секој има свој пат, со свои предизвици, со угорнини и падови. И мојата е таква, не е права монотона линија. Во животот поминав многу предизвици. Ако ми кажеш дека нешто те боли, те разбирам, ме болеше и мене, многу. Ако ми кажеш дека те отфрлија, те разбирам и знам како ти било. Ако ми кажеш те повредија, те навредија, пак ќе те разберам, и тоа им го дозволив. Ако ми кажеш дека некого изгуби, знам како ти е, и јас изгубив.

Знам што е болка, знам што е тага, знам што е отфрленост. Но знам и што е храброст,  упорност и борба за подобро јас од тоа што бев вчера. Никогаш не се откажав, се борев на начин на кој знаев. И секогаш во сè давав 100 %“, вели авторката на оваа книга.

Книга што ќе направи магични промени во вашиот живот...

Книга што ќе ви помогне да го откриете вашето скриено богатство, кое лежи во вас и чека на вас...

Уживајте во магичните приказни и поуки со Мила Виклео за подобар и посреќен живот.

 

„Книга што ќе ви помогне да ја креирате вашата незаборавна животна приказна.“

Коста Петров (најчитан македонски автор, основач и извршен директор на Пи ворлд, глобална креативна агенција основана во Македонија)

 

„Во денешно време, како никогаш досега, потребни ни се лица што го чуваат пламенот на верата и оптимизмот. Кога сè ни изгледа дека се руши, кога црните облаци од животниот товар се спуштаат на нашите глави, магичните приказни и поуки од  чудесната Мила Виклео можат да нè заштитат, можат да ни помогнат и да ни го отворат патот. Магични приказни што преку нашата фантазија нè водат кон остварување на сонот на нашето срце.“

Иван Лапчевиќ (Белград, Србија, врвен светски спортист, тренер, терапевт, автор и основач на повеќе методи за креирање на себеси)

 

Автор: Мила Виклео

ISBN: 978-608-243-264-9

Број на страници: 111

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Сафари на духот, книга 5

Категории: Популарна психологија, Мотивациски

Година на издавање: 2018

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: