Корисничка поддршка:
Македонски English

Тетка Маре

Тетка Маре
Тетка Маре
Распродадено
350 ден.
Категории: Љубов  БРАНОВИ  Семејни 
Автор: Маја Кучерска

Достапност: Распродадено
 

Современата Ана Каренина се вика Тетка Маре и не треба да скока под воз. „Неверството е банална забава за женските романи“, тврди Тетка Маре (или Марина), бивша учителка по руски јазик и литература, во сегашноста лектор на дневен весник и хероина на истоимениот роман на Маја Кучерска. Неочекувано, таа ќе се најде во средиштето на настаните: љубовна врска што таа ја посакува, исто колку што се срами од неа, задушлив семеен живот, налудничав ритам на работата во весникот... Случајно добива писменце од селски учител: спор живот на провинциски град, слики на исчезнатиот руски живот, сцени од панаѓурот во Нижни Новгород и чајните плантации во Цејлон.

 

„Маја Кучерска успева да исцрта љубовен триаголник, деликатно да проговори за верата и да вметне историска линија во раскажувањето“.

- Наталија Кочеткова, Time Out

 

ISBN: 978-608-243-072-0

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 432

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Павел Попов

Едиција: Бранови, книга 81

Категорија: Љубов, Семејни

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: