Корисничка поддршка:
Македонски English

Книга на спомени

Книга на спомени
Книга на спомени
Распродадено
200 ден.
Категории: Историја  Хумор  БРАНОВИ  Семејни 
Автор: Ана Марија Шуа

Достапност: Распродадено
 

„Книга на спомени“ е духовита а истовремено трогателна потрага по семејната историја, раскажана низ очите на три генерации на Еврејки, историја која ќе ја трогне секоја жена.

 

„Богата приказна, лична, а сепак, универзална, раскажана со многу имагинација, која го нурнува читателот длабоко во книгата“.

- Британски издавачки билтен

 

„Ексцентричен, комичен роман...“

- Њујорк тајмс бук ривју

 

ISBN: 978-608-243-036-2

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 192

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Марија Саревска-Тодоровска

Едиција: Бранови, книга 61

Категорија: Семејни, Историја, Хумор

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: