Корисничка поддршка:
Македонски English

Смеата на галебите

Смеата на галебите
Смеата на галебите
Распродадено
250 ден.
Категории: Трилери  Филмувани книги  Хумор  БРАНОВИ 
Автор: Кристинa Марија Балдурсдотир

Достапност: Распродадено
 

Најубавата жена од едно исландско село, која пред многу години избегала во Њујорк со еден Американец, сега се враќа без него, но со неколку куфери секси-здолништа. Жената, која сè уште е убава и млада, раскажува како останала вдовица заради инфаркт на мажот. Подоцна кажува друга приказна, дека самата го убила и, иако сите се убедени дека се шегува, како што поминува времето, станува јасно дека се работи за опасна жена. Црната комедија од Исланд, проткаена со многу убиства, интриги, пријателства и женски ривалства, има и своја филмска верзија.

 

ISBN: 978-608-243-007-2

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 256

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Борјана Мојсовска

Едиција: Бранови, книга 45

Категорија: Трилер, Хумор, Филмувани книги

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: