Корисничка поддршка:
Македонски English

Тимур Вермеш

Тимур Вермеш е роден 1967 година како син на Германка и Унгарец. Студирал историја и политика. Кариерата ја почнал како новинар во разни таблоиди. Од 2007 почнал да пишува книги како ghostwriter. Види кој се врати е негово прво авторско дело кое се преведува на 30-ина јазици.

Прикажи:
Сортирај по: