Корисничка поддршка:
Македонски English

Силвија Авалоне

Силвија Авалоне (1984) е италијанска писателка и поетеса. Дипломирала философија. Добитничка е на повеќе книжевни награди. Пишувала за Кориере дела сера и Венити фер. Романот Челик е преведен на повеќе од 20 јазици и добитник е на бројни награди, меѓу кои и престижната Кампиело.

Прикажи:
Сортирај по:
SOLD OUT Челик
300 ден.